Biały w objęciach złota

Może czas na zerwanie z szarością?


Choć biały jest uniwersalnym kolorem-bazą, to przyjęło się, że najczęściej jest zestawiany z szarościami. Trudno ostatni o inny kolor we wnętrzach w stylu skandynawskim niż odcienie szarości. Prawdopodobnie wybór pada na ten kolor z uwagi na skojarzenia z naturalnymi tkaninami, lnem czy bawełną.

Aranżacja z wykorzystaniem naturalnych materiałów nie powinna się jednak kończyć na melanż bieli z szarościami. Warto sobie przypomnieć, że bawełna w swoim naturalnym, pierwotnym kolorze, była w odcieniach beżu, zieleni i ciepłego brązu. Len z kolei może być zafarbowany naturalnymi barwnikami np. na kolor zielony.

Temat jest wart dyskusji, gdyż styl skandynawski, wbrew pozorom, zaprasza do swoich wnętrz kolor. Ale o tym to innym razem, bo dzisiaj prezentujemy inspirujące połączenie bieli – ze złotem.
Apartament znajduje się na poddaszu w Busto Arsizo (Włochy). Wnętrze, zaprojektowane przez Archiplan, jest współczesne, luźno nawiązuje do stylu skandynawskiego. Wszechobecna przestrzeń i biel została przełamana ciepłym kolorem drewna i złota. Osiągnięto efekt dyskretnej elegancji.

 

 

 

 

W mniejszych wnętrzach złoty kolor powinien być używany ostrożnie, aby nie osiągnąć groteskowego efektu. Z drugiej strony złoto ma również wiele odcieni: od jasnego po miedziany. Kwiaty w miedzianych misach, pled w kolorze zgaszonego słońca i dyskretne, złote dodatki, np. w postaci lampki nocnej, powinny wystarczyć, aby dodać trochę słońca naszej polskiej Skandynawii.

 

Zdjęcia: Davide Galli

Projekt wnętrza: archiplanstudio.com

Dodaj komentarz