Skandynawski stolik lubi się z zielonym

Drewniany, szczotkowany blat, a na nim klasyczna monstera – lubimy takie połączenia!


Prosty stolik, jednocześnie cieszący oko (nie wspominając o fakturze mebla). Stoliki w stylu skandynawskim powinny być proste i ciężkie. To praktyczne rozwiązanie nawiązujące do klimatu Północy Europy – społeczność żyjąca wieki temu w Skandynawii nie wzruszała się na widok francuskich zrobień i eterycznych nóżek stołu. Mebel miał być z nimi na dobre i na złe.

Dzisiaj prostota skandynawskiego stylu jednak wzrusza. Miłośnicy wnętrz szukają pierwotnych akcentów natury, doceniając jednocześnie solidność mebli inspirowanych Skandynawią.

Taki jest biały stolik ze szczotkowanym blatem. Ma w sobie to, czego oczekujemy od mebli w stylu skandynawskim. Stolik jest przede wszystkim ciężki i naprawdę solidnie wykonany – zniesie trudy rodzinnego życia i nocnego biesiadowania. Szczotkowany blat przykuwa oko, szczególnie struktura drewna. Ale najbardziej efektowna jest rama stolika, której konstrukcja przypomina stelaż skrzyni. Jest zatem pierwotnie, prosto i solidnie – i za to kochamy meble w stylu skandynawskim!

Drewniany, biały stolik, to dopiero początek przygody. Czas na aranżację przestrzeni, czyli wkroczenie przyrody do wnętrza. W tej stylizacji doskonale odnalazła się klasyczna monstera. Jeszcze 30-40 lat temu monstera była klasyczną rośliną polskiego wnętrza, by dzisiaj na nowo być odkrywaną przez nowe pokolenie. Warto dać szansę roślinom o głębokich, ciemnozielonych liściach które podkreślą solidność stolika.

Zdjęcia i stylizacja: musthavefashion.pl

 

Podoba nam się to połączenie! Drewniany stolik w stylu skandynawskim Mari znajdziesz w Meblarni.

Dodaj komentarz